Yontoo Nedir?

2012-06-28 17:28:00
Yontoo Nedir? |  görsel 1

Bildiğimiz facebook görünümü bir süre sonra sıkıcı olabiliyor. Daha önce bu görünümü değiştirmek için seçenekleri karıştırmış ve bir sonuç elde edemememiş olabilirsiniz.

Facebook’un bu görünümünü değiştirmek mümkün olsa güzel olmaz mıydı?

İyi haber bu görünümü değiştirmek gayet basit işlemlerle yapılabiliyor. Kötü haber ise oluşturduğunuz yeni görünümü yalnızca sizin görüyor olmanız.

1. Seçenek: Yontoo Layers Browser Plugin

Facebook görünümünü bu tarayıcı eklentisi sayesinde değiştirebilirsiniz. Eklenti firefox ve internet explorer’da çalışıyor. Yüklerken bir uyarı vermediğinden dolayı bütün tarayıcılarınızın pencereleri kapanacak, buna hazırlıklı olarak yüklemenizi tavsiye ederim.

Eklentiyi yükledikten sonra siteye girip temaları uygulayabilirsiniz.

Temalardan birini beğendiğinizde “Select This Layout” seçeneğinden temayı yükleyebilirsiniz.

2. Seçenek: Auto-Colorizer for Facebook Greasemonkey Script

   

Eğer kullandığınız tarayıcı Firefox ise ve bu tarayıcının greasemonkey eklentisini kullanıyorsanız bu seçenek size uygun.

Bu eklenti arkaplan resmi koymanız noktasında desteğe sahip değil ancak facebook profilinizin renklerini değiştirme imkanı sağlıyor. Yine sadece siz görüyorsunuz.

3. Seçenek: Stylish Eklentisi (Firefox İçin) / Stylish Eklentisi (Chrome İçin)

Bu teknik chrome ve firefox’ta çalışıyor. Bu eklentinin diğerlerinden ayrılan noktası şu: eklenti sadece facebookdeğil, birçok site için de bu tarz temalar yapıyor. Eklentiyi yükledikten sonra temaları yükleyebilirsiniz.

Eğer CSS konusunda bilginiz varsa kendi temanızı kendiniz de yaratabilirsiniz. Bunun için userstyles sitesindeki kodlarla da oynayabilirsiniz.

Diğer Seçenekler:

Eğer konuyu biraz araştırırsanız en az iki seçenek daha var. Bunlar Facebook Expressions ve Chameleon Tom. Facebook Expressions, facebook tarafından engellenmiş, bunun nedeni olarak da virüs içerikli olması gösterilmiş. Chameleon Tom’a gelirsek o da yaptığınız düzenlemelerin diğerleri tarafından da görülmesini sağlıyor.

35815
0
0
Yorum Yaz